PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM

Abdullah ŞAHİN

MENÜ
10.SINIF TARİH DERSİ
12.SINIF İNKILAP TARİHİ DERSİ
T.C İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK
ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ
YNT TV

HZ.SÜLEYMAN

HZ.SÜLEYMANIN HİKAYESİ

Hz. Süleyman, İslam dininde kral ve peygamber ayrıca Musevilik ve Hristiyanlıkta ise kral olarak bilinir. Bugüne kadar dünya üzerinde yaşamış olan tüm insanlardan çok farklı güçleri (kuş dili bilme, değişik varlıkları yönetebilme gibi) ve hikmeti (bilme hali) olduğuna inanılır. 19 kardeşi içerisinde henüz reşit olmadan imparatorluk tahtına oturabilmiş ve Mısır’dan başlayarak çok geniş bir coğrafyada kırk yıl boyunca hükümdarlık yapmıştır. Hz. Süleyman’a ayrıca büyük bir varlık bahşedilmiş ve tüm dinsel kaynaklarda gücü, hikmeti ve yetenekleri ayrı ayrı yer bulmuştur.Fakat Hz. Süleyman’ın hayatındaki en büyük dönüşüm, ruh ikizi Saba Krallığı Kraliçesi (Saba Krallığı günümüzde Yemen ve dolaylarını da kapsayan bölgede bulunan bir krallık) Belkıs ile karşılaşması ertesinde gerçekleşir. Saba Kraliçesi Belkıs (tarihte bilinen diğer isimleri Makeda, Lilith, Nukaule veya Nicaula) oldukça güçlü ve hükümdarlık kabiliyetleri ile bilinen bir kraliçedir. Hz. Süleyman ilk kez kendisine bir mektup gönderir ve kendi dinine geçmesi yolunda ricada bulunur. Belkıs bu daveti “ego” veya “gurur” gibi gücünü ön plana aldığı yönde değerlendirmez ve Hz. Süleyman’ın kendisinden beklediği şekilde ve bu davetin karşılığı olarak Hz. Süleyman’a elçiler göndererek hediyelerini sunar. Hz. Süleyman’ın varlığı o derece büyüktür ki, hediyeleri kabul etmez ve Belkıs’ı krallığına davet eder.

Bu davet, ruhları çoktan bir araya gelmiş olan Süleyman ve Belkıs’ın fiziki dünyada “bir arada bulunabilmeleri” için geri sayımı başlatır. Hz. Süleyman dünya üzerinde bilinen en önemli mucizelerden bir tanesini işte bu karşılaşmada Belkıs için hazırlar; Belkıs eşi benzeri olmayan muhteşem tahtını kendi yokluğunda bir odaya kapattırır, fakat Süleyman’ın kendisi için yaptırmış olduğu muhteşem Billur Saray içerisinde kendi tahtına çok benzeyen bir taht görür.

Hz. Süleyman sorduğunda ise gurura kapılmadan tahtın kendi tahtına çok benzediğini söyler ve Süleyman kendi evinde ağırladığı Belkıs’ı aslında kendi tahtında misafir etmektedir. (ki bu olay bugün halen çözülememiş olan moleküllerin parçalanıp tekrar birleştirilmesi yani ışınlanma mucizesinin de bugün halen araştırılmasının sebeplerindendir – Hz. Süleyman’ın Belkıs’ın tahtını nasıl getirttiği halen açıklanamamıştır.)

Bundan sonra Hz. Süleyman, Kraliçe Belkıs ile evlenir ve çok farklı kaynaklarda bu iki ruhun ikiz ruh olduğu ve Süleyman ile Belkıs’ın mucizeler dolu bir dönüşüm yaşadıkları paylaşılır.


Yorumlar - Yorum Yaz
Anket
"PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM" KİTABIMIZI OKUDUNUZ MU?
TÜRK İSLAM DEVLETLERİ TARİHİ
OSMANLI DEVLETİ TARİHİ
abdullahhoca

SİTEMİZE GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİYE TEŞEKKÜRLER...
TARİH BİZDEN ÖĞRENİLİR.
Site Haritası