PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM

Abdullah ŞAHİN

MENÜ
10.SINIF TARİH DERSİ
12.SINIF İNKILAP TARİHİ DERSİ
T.C İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK
ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ
YNT TV

KAN BAĞIŞI

‘Damla damla hayata’ projesiyle kan bağışı

Milli Eğitim Bakanlığı, Türk Eğitim Vakfı ve Vodafone’un desteklediği ‘Öğretmene Proje Yaptırma Eğitimi’ çalışması kapsamında Göl Anadolu Öğretmen Lisesi bünyesinde kurulan Dem (kan) grubunun hazırladığı ‘Damla Damla Hayata’ projesiyle kan bağışında bulunuldu.
Projeyi hazırlayan biyoloji öğretmenleri Cantekin Türüdü ve Feray Yaylıcı, eğitim bilimleri öğretmeni Soner Özcan, tarih öğretmeni Abdullah Şahin, fizik Öğretmeni İbrahim Özkan, felsefe öğretmeni Mehmet Naz, ingilizce öğretmeni Şevki Kalkavan, beden eğitimi öğretmeni Naci Torun ve proje koordinatörü coğrafya öğretmeni A. Sibel Kelçe büyük bir özveriyle çalıştıklarını söyledi. Projenin koordinatörü öğretmen Sibel Kelçe şunları söyledi:

“İlimizde hemen hemen her gün kan anonsları yapılıyor. Artık hasta ve hasta yakınlarının kan bulma çabaları, biz Göl Anadolu Öğretmen Lisesi öğretmenlerini fazlasıyla rahatsız etmiştir. Bu anonsların son bulması için toplumsal bir görev olarak güvenli ve gönüllü kişilerden kan bağışının sürekli yapılması amacıyla kan bağışı bilinci oluşturulması projesini hayata geçirdik. Projemize tüm öğretmenler gönüllü katılırken, son aşama olarak da hastanemizin kan bankasına kan bağışını görev bildik. Toplumsal bir görev olarak bilinçli bir şekilde kan vermeye her an hazır olmalı ve bu sorumluluğu tüm yakınlarımıza anlatmalıyız. Artık kan anonsları duyulmasın.”

HABERİN ASLINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

Yorumlar - Yorum Yaz
Anket
"PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM" KİTABIMIZI OKUDUNUZ MU?
TÜRK İSLAM DEVLETLERİ TARİHİ
OSMANLI DEVLETİ TARİHİ
abdullahhoca

SİTEMİZE GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİYE TEŞEKKÜRLER...
TARİH BİZDEN ÖĞRENİLİR.
Site Haritası