PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM

Abdullah ŞAHİN

MENÜ
10.SINIF TARİH DERSİ
12.SINIF İNKILAP TARİHİ DERSİ
T.C İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK
ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ
YNT TV
ABDULLAH HOCA
abdullahsahin1881@gmail.com
PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM
10/06/2023

Sevgili Okurlar;

Bu yazımda sizlere Cumhuriyetimizin 100.yılına özel olarak hazırladığım kitabımdan bahsedeceğim…

Tarih sadece geçmişi inceleyip geleceğe ışık tutan bir bilim değildir. Çünkü Tarih aynı zamanda insana sorumluluk yükleyen bir bilimdir. Geçmişte insanlar vatan uğruna, bayrak uğruna can vermiş ve şehit düşmüştür. Fakat biz bunu tarihe kaydetmez gelecek nesillere aktaramazsak yapılan onlarca mücadele boşa gitmiş olur.

İşte bu eser;

Türk milletin yeniden doğuşu ya da dirilişi,

Türk ve dünya tarihinde bir dönüm noktası,

Kağnının kamyonu yendiği savaş,

Şerife bacının, Gördesli Makbule’nin, Tayyar Rahime’nin, Kara Fatma’nın, Halime Çavuş’un

Sütçü İmam’ın, Şahin Bey’in, Abdal Halil Ağa’nın, Kuşçubaşı Eşref’in, Zenci Musa’nın

Alparslan’ın, Ertuğrul Gazi’nin, Konur Alp’in, Şeyh Edebali’in, Osman Bey’in, Fatih Sultan Mehmet’in, Yavuz’un, Kanuni’nin,

Doğmamış yetimin, Cümle Gazi ve Şehitlerimizin,

Ay yıldızlı, al bayrağımızın,

Ezanı Muhammedi’nin savaşı

Halide Edip’in dediği gibi “Türk’ün ateşle imtihanı”

Kurtuluş Savaşı,

Eserimizde 27 kahramanımızın Kurtuluş Savaşı sırasında bu vatan uğruna ortaya koyduğu destansı mücadelesinden bahsettik.

Bugün bu vatan evlatlarını birçoğumuz adını bile duymamışızdır. Oysa ki, her biri vatan uğruna nelerini feda etmişler, öğrendiğimiz zaman emin olun ki, Türklüğünüzle bir kez daha gurur duyacaksınız.

Biz bu eseri, Cumhuriyetimizin 100. yılında “PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” diyerek dünyaya meydan okuyan kınalı kuzuları unutmamak unutturmamak için eseri meydana getirdik.

Şuan yetiştirdiğimiz nesil maalesef bunlardan bi haber yaşamakta. Eğer biz yeni nesillere bu kahramanları kavratabilirsek daha özgüvenli bir toplum meydana getirmiş olacağız.

Ben bu eseri 25 yıllık meslek yaşantımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimle 27 kahramanımızın sesi olmak için yazmaya çalıştım.

Bu kitap, Gazi Mustafa Kemal’in 100 yıl önce başlattığı bu kutlu yolculuğu ikinci yüzyıla taşıma sorumluluğunun gereği olarak kaleme alınmıştır.

Bir solukta okuyabileceğiniz bu eser “PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” adıyla tüm internet satış noktalarında okurların beğenisine sunulmuştur. Keyifli okumalar dilerim…

 506 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

VEDAT TÜRKALİ - 11/11/2019
Asıl adı Abdülkadir Pirhasan'dı.. Ancak bu isim, bu topraklarda sakıncalı bir isimdi.. Yazdığı eserler sırf bu isim nedeniyle sansür kuruluna takılıyordu..
SON RÜYA - 10/11/2019
Takvim yaprakları 26 Eylül 1938’i göstermektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Dolmabahçe’de hasta yatağında yatmaktır.Takvim yaprakları 26 Eylül 1938’i göstermektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk
TÜRKIYENIN ILK UÇAK MÜHENDİSİ - 10/11/2019
20 Temmuz 1969'u gösterdiğinde APOLLO 11'İ ve 1,5 milyar insan televizyonlarına odaklanmış Neil Armstrong'un Ay'da yürüyecek olmasını heyecanla bekliyordu.
Türklerin son Kurgan'ı: ANITKABİR - 10/11/2019
Anıtkabir’in planı ve yapıldığı yer tamamen Türk tarihinde önemli yeri olan kurgan mantığına göre belirlenmiştir. Anıtkabir’in bulunduğu yer olan Rasattepe eski bir Frig yerleşkesidir.
İlk kadın mitingi - 28/10/2019
Yürekli Türk Kadının tüm dünyaya meydan okuduğu bu gün Yalnız Kastamonu'nun değil ülkemiz Türk Kadının şeref günüdür. Kastamonu’da Yapılan İlk Kadın Mitingi 10 Aralık 1919 Mustafa Eski Bilindiği gibi, 1914 yılında başlayan 1. Dünya Savaşı,
Neden29 Ekim? - 28/10/2019
Atatürk Neden 29 Ekim Tarihini Seçti ..! 2 yıl sonra, yani Ekim 1925’te Fahrettin Altay Paşa Çankaya’da Atatürk’ün misafiridir. Zihnini hep meşgul eden bir soru vardır. ‘Acaba Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti neden 29 Ekim’de ilan etmiştir.
Babil Tableti ve Matematik - 27/10/2019
3 bin 700 yıllık Babil tableti matematiği kökten etkiledi Şifresi çözülen 3 bin 700 yıllık tablet, trigonometrinin Yunanlılar tarafından değil, onlardan yaklaşık 1000 yıl önce Babiller tarafından bulunduğunu işaret etti Avustralya'da
Rasputin - 26/10/2019
RASPUTİN İlginç kişiliklerle dolu olan Rus tarihinin belki de en ilginç karakteridir Rasputin. Özellikle ikna yeteneği ile ön plana çıkan Rasputin, kadınlara olan düşkünlüğü ile birlikte ‘seks makinası’ olarak da bilinen ve bu söylentiler....
Sakal - 26/10/2019
ATA, yanındaki valinin kulağına eğilip sorar; Kimdir bu ? Vali yanıt verir; Efendim kendisi Şıh'tır. Yörede çok hatırlısı vardır. Atatürk Şıh'ı yanına çağırır ve; "Bak baba, imanın ölçüsü sakalın boyunda değildir. Şunu rica etsem de en azından
 Devamı
Anket
"PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM" KİTABIMIZI OKUDUNUZ MU?
TÜRK İSLAM DEVLETLERİ TARİHİ
OSMANLI DEVLETİ TARİHİ
abdullahhoca

SİTEMİZE GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİYE TEŞEKKÜRLER...
TARİH BİZDEN ÖĞRENİLİR.
Site Haritası