PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM

Abdullah ŞAHİN

MENÜ
10.SINIF TARİH DERSİ
12.SINIF İNKILAP TARİHİ DERSİ
T.C İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK
ÇAĞDAŞ TÜRK VE DÜNYA TARİHİ
YNT TV

İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜ KONUŞMASI AA HABER

İstiklal Marşı'nın Kabulünün 91. Yıl Dönümü

Kastamonu ve Pınarbaşı'nda İstiklal Marşı'nın Kabulünün 91.yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.


Kastamonu ve Pınarbaşı'nda İstiklal Marşı'nın Kabulünün 91. yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kastamonu Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen programa, Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu, Kastamonu Emniyet Müdürü Sami Uslu, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Abdurrahmanpaşa Lisesi Tarih Öğretmeni Abdullah Şahin'in Mehmet Akif Ersoy'un hayatı, eserleri ve İstiklal Marşı ile ilgili konuşmasının ardından,

"Anılarla Mehmet Akif Ersoy" adlı tiyatro gösterisi sahnelendi.

Şiir dinletisinin ardından, Abdurrahmanpaşa Lisesi öğrencileri tarafından oratoryo gösterisi sergilendi. Program İstiklal Marşının okunmasının aradından sona erdi.

Pınarbaşı ilçesinde de Şehit Ramazan Akaya Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda düzenlenen programa, Pınarbaşı Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Programda, Mehmet Akif Ersoy ile ilgili sunum yapılırken, günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. "Ya İstiklal ya Ölüm" adlı oratoryo gösterisinin ardından şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı.

- KASTAMONU


Yorumlar - Yorum Yaz
Anket
"PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM" KİTABIMIZI OKUDUNUZ MU?
TÜRK İSLAM DEVLETLERİ TARİHİ
OSMANLI DEVLETİ TARİHİ
abdullahhoca

SİTEMİZE GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİYE TEŞEKKÜRLER...
TARİH BİZDEN ÖĞRENİLİR.
Site Haritası